Skip to content

Ποδοσφαιρικός αγώνας «μαθητές εναντίων καθηγητών»

Ποδόσφαιρο με αυτό τον καιρό; Ο νεοτοποθετηθής Γενικός Πρόξενος της ΟΔΓ,κ. Walter Stechel, δεν πτοήθηκε από τη βροχή και έτσι στη πρώτη του επίσκεψη στην ΓΣΘ πραγματοποίησε το εναρκτήριολάκτισμα στο παραδοσιακό παιχνίδι «μαθητές εναντίων καθηγητών» για την έναρξη της σχολικής χρονιάς. Ίσως αυτός ήταν και ο λόγος για το προβάδισμα των καθηγητών με 2:1 στο πρώτο ημίχρονο. Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι μαθητές άσκησαν πίεση και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 2:2. Όμως οι καθηγητές, υποστηριζόμενοι και από παλιούς μαθητές του σχολείου, δεν τα παράτησαν και πέτυχαν το νικητήριο γκολ για το υπέρ τους τελικό σκορ 3:2! Μετά από μια μεγάλη «περίοδο ξηρασίας» για τους καθηγητές, όπου είχαν αποσπάσει μονάχα μια ισοπαλία, ήρθε επιτέλους μια ευχάριστη στιγμή για την ομάδα τους! Όμως, αγαπητοί μαθητές, μην απογοητεύεστε, την επόμενη χρονιά μπορείτε να πάρετε και πάλι τη ρεβάνς!